«Чарівниця-осінь»

 

 

Свято – це завжди несподівані зустрічі, дзвінкий сміх дітей, море посмішок і веселощів. Так  в ЗДО № 2 пройшло свято осені. В гості до дітей завітала Осінь-чарівниця. Вихованці старшої групи дарували золотокосій красуні чудові вірші, тішили її веселими піснями та танцями. За це чарівна Осінь подарувала малятам яскраві емоції та почастувала їх дарами – яблуками.

Звіт 

про проведення тижня безпеки дорожнього руху 

в Снігурівському ЗДО №2 (ясла-садок) Снігурівської міської ради

 

На виконання наказу директора ЗДО № 2 «Про проведення Тижня безпеки дорожнього руху» від 05.04.2021р. у ЗДО № 2 з 17 по 23 травня 2021 року   проведено Тиждень безпеки дорожнього руху.

Метою проведення Тижня безпеки дорожнього руху є поліпшення якості освітньої роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя; пропаганди безпечної поведінки на дорозі, здійснення профілактичної роботи щодо попередження дитячого дорожньо – транспортного травматизму.

Під час підготовки до Тижня безпеки дорожнього руху проведено ряд заходів:

-розроблений план проведення тижня в дошкільному закладу;

-розміщена інформація в куточку для батьків;

-поновлені матеріали куточків в групах з  безпеки дорожнього руху.

Під час проведення Тижня безпеки дорожнього руху проведено:

-заняття: «Наш друг та помічник Світлофор», «Транспорт та його роль в житті дитини», «Безпека на дорозі», «Переходимо вулицю обережно», «Абетка дорожнього рух»,  « В гостях у світлофора Моргайки», «Дорожні знаки знаємо і правила вивчаємо».

-бесіди: «Дорожні знаки», «Будь обережним», «Наша безпека пішохідний перехід», «Катання на велосипеді», «Що ти знаєш про дорожній рух?»,

-дидактичні ігри: «Світлофор – пішохід»,  «Збери світлофор», «Назви знак», «Озернись по сторонам» , «Оціни вчинок», «Розклади картки попорядку», «Полагодь знак», «Збери світлофор», «Світлофор»,«Впізнай  знак»,  «Наша вулиця» , «Світлофор наш добрий друг», «Допомож Незнайці»;

-рухливі ігри: «Перехрестя» , «Червоний,жовтий,зелений», «Водії і пішоходи», «Червоний, жовтий, зелений»,«Кольорові автомобілі»,  «Пішоходи», «Кольорові автомобілі», «Живий світлофор», « Подорож у місто небезпеки», «Наша вулиця», «Регулювальники».

-сюжетно-рольова  гра: «Водії та пішоходи», «Подорож по місту», «Шофери», «Автобус», «Пасажиром бути не просто», «Азбука дороги»,

-вивчення віршів про транспортний засіб, дорогу та правила дорожнього руху, Читання віршів – загадок «Школа Моргайка»

-розбір ілюстрацій «Небезпечні ситуації на дорозі»

-моделювання ситуації: «Наша вулиця», «Вулиця мого міста»

-зустріч з представниками патрульної поліції міста.

-бесіда- вікторина «Будь обережним»

-складання творчої розповіді «Якщо б всі знаки переплуталися»

-розбір ситуації «Червоне світло застало серед дороги»

-гра-естафета «Звивиста дорога»

-конкурс дитячого малюнка «У дорожніх    правил канікул немає»

-вікторина «Подбай про безпеку»

-зустріч з патрульною поліцією міста

-пішохідний перехід до парку

-консультації, бесіди з батьками на теми:   «Батьки, будьте прикладом для дітей» ,  «Як оберегти дитину на дорозі»,  «Безпека дорожнього руху дошкільника»,  «Почніть з себе», «Чи легко навчити дитину правильно вести себе  на дорозі?», «Абетка пішоходів», «Якщо батьки водії», «Переходимо вулицю  обережно» «Попередження дорожньо-транспортного травматизму», «Світлофор наш помічник»

-книга – ширма “Вивчаємо правила дорожнього руху”

-папка –пересувка «Дорожній рух»,  «Дотримуйтеся правил дорожнього руху»

-пам’ятка «Дитина наслідує приклад батьків»

-анкета для батьків «Обережно:дорога!».

 

Всесвітній день вишиванки відзначають щорічно в третій четвер травня. У цей день всі українці одягають вишиті сорочки та сукні, бо вишиванки є символом єднання, солідарності і підтримки. Сьогодні українська вишиванка всюди: без неї не обходиться жодне національне свято, вона  є візиткою нашої країни, невід’ємним елементом гардеробу майже кожної жінки.

 Кольоровими нитками вона вплетена у наші традиції, з давніх-давен слугує обергом. І найважливіше те, що українська вишиванка, маючи вікову історію, не втратила своєї популярності і до сьогодні. 

З великою радістю долучилися до цього свята всі вихованці, працівники та батьки  Снігурівського ЗДО № 2. Серце переповнялося радістю та гордістю за наших маленьких україночок та українців, коли весь садок замайорів різномаїттям кольорових вишиванок.   

Протягом дня з дітьми кожної групи проводились цікаві заняття, присвячені ознайомленню з українською вишиванкою, традиціями її створення та носіння, з історією української вишивки, про значення кольорів та символів.   

      Як добре, що з’явилося ще одне свято, яке об’єднує  всіх українців.  Проводячи такі заходи, ми вчимо дітей пам’ятати про своє коріння, виявляти бажання гідно носити вишиванки, любити Україну, єднатися, бо ми всі – одна родина. Бережімо, пам’ятаймо та пропагуємо українську вишиванку, єдину і неповторну. Адже ми українського роду, а йому нема переводу.

Виховання доброти і відповідального ставлення до усього живого. Це одне з щонайперших завдань педагогіки. Виховання гуманного ставлення до тварин є важливою складовою етичного, культурного та екологічного виховання молоді. Як привити любов до чотирилапих? Що таке відповідальне ставлення до песиків та котиків? Як уникнути проблем у спілкуванні з тваринами? На всі ці питання можна було отримати відповіді на «уроці доброти».

Дуже важливо виховати у дитини добре ставлення до навколишнього середовища, підтримувати її прагнення допомагати тим, хто цього потребує. У результаті це стане рушійною силою до появи гуманності і сформує активну життєву позицію в майбутньому.

Педагоги ЗДО №2  із задоволенням відгукнулися на  ідею проведення Всеукраїнського уроку доброти.

З давніх-давен в Україні пора збирання урожаю закінчується яскравими, багатими ярмарками. Землероби, народні умільці, крамарі виставляли і продавали кращі свої набутки. І чого тут тільки не було… То ж на цьому тижні в ДНЗ№ 2 відбувся чудовий осінній ярмарок, на якому були представлені всі дари осені, а також печиво, пиріжки, пироги, приготовлені майстерними руками матусь, бабусь.

Цей яскравий захід дав багато позитивних емоцій та піднесений настрій всім учасникам та гостям.

 Висловлюємо щиру подяку всім батькам та працівникам закладу, хто долучився до організації та проведення ярмарку. Дякуємо за Вашу небайдужість та активну участь у житті нашого садочка.

Дякуємо!!!

 

День знань в ДНЗ № 2.

Вересень – початок навчального року не тільки в школах, але й у дошкільних навчальних закладах. 1 вересня – світлий і радісний день, коли природа одягається в яскраві осінні вбрання. У дитячому садку в цей день красиво і урочисто – усе святково прикрашено. Цей день є визначним і радісним святом для кожного з нас. Адже він знаменує початок нових знань, досягнення нових успіхів.  

2 вересня в ДНЗ № 2 відбувся святковий День знань для всіх вікових категорій та груп. Цього святкового дня для дошкільників та їхніх батьків було підготовлено цікаве свято «Візок чарівних книжок», яке провела вихователь старшої групи Шпак М.М. і керівник музичний Кряквіна Л.С. Дошкільники приймали участь у різноманітних конкурсах, рухливих іграх і веселих таночках.

 

Свято є свято, і на ньому було радісно і цікаво.

 

«Здрастуй літо, здрастуй літо. Теплим сонечком зігріто»

 

У чарівний світ дитинства, сповнений неповторних веселощів та безмежних мрій поринули вихованці дошкільного навчального закладу №2 «Золотий ключик». Здається, такий забутий і такий далекий для дорослих світ, для маленьких вихованців виграває яскравими і фантастичними фарбами, адже хто, як не вони, вміє так по-справжньому, безтурботно і щиро веселитися, грати, співати і танцювати. А літня пора і творчі педагоги якнайкраще цьому сприяють.

Під лозунгом «Здрастуй літо, здрастуй літо. Теплим сонечком зігріто» у дитячому садочку дітлахи і їхні вихователі відзначили Свято літа. В музичній залі яскраво прикрашеній і наповненій чарівною атмосферою, розгорнулася справжня казка. Неймовірно захоплююче дійство з конкурсами, іграми, танцями  влаштували для своїх вихованців вихователь Ткачук В.В. та музичний керівник Кряквіна Л.С. 

 

Свято вийшло яскравим, веселим і незвичайним. Гарний настрій та позитивні емоції отримали як діти, так і присутні гості та батьки свята.

 

Тиждень безпеки в ЗДО № 2

В ЗДО № 2  з 20 по 24 травня проведено тиждень безпеки дитини.

  Мета проведення тижня - формування у свідомості дітей відчуття особистої та колективної безпеки, навичок розуміння та оцінки небезпеки; безпечної поведінки вдома, на вулиці, у повсякденному житті. Поліпшити якість освітньої роботи з питань безпеки та захисту здоров’я дітей від негативних впливів довкілля, вдосконалити теоретичні знання і практичні навички педагогів, пропагувати здоровий спосіб життя серед педагогів, дітей та їх батьків.  

Протягом «Тижня безпеки життєдіяльності дитини», в роботі з дітьми вирішувались такі завдання:

-формування знань про правила особистої безпеки;

-правила пожежної безпеки

-правила поведінки з незнайомими людьми;

-правила поведінки на вулиці

-виховання обережності.

Проведені заходи допомогли сформувати у дітей пріоритет здорового способу життя; познайомили з основними принципами та закономірностями життєдіяльності людини в природному й соціальному середовищі, спрямованими на збереження життя й зміцнення здоров’я; навчили  методам самозахисту в умовах існування загрози для життя.

 

Контрольно – підсумкове заняття в старшій групі

 

             17 травня 2019 року в старшій групі ДНЗ №2 вихователем Кобченко О.А. було проведено контрольно – підсумкове заняття, на яке були запрошені батьки майбутніх першокласників. Вихователь продемострувала різноманітні форми і методи навчання і виховання дітей, застосувала диференційований та індивідуальний підхід до кожної дитини.  Заняття відповідало програмовим вимогам і віковим особливостям дітей. Дошкільники показали достатній рівень знань та практичних навичок із засвоєння програми «Дитина».

 

«А я писанка вродлива, різнобарвна, жартівлива».

 

Великдень – це свято, коли вся сім’я збирається разом та вітає один одного. Так і в нашому садочку об’єдналась та веселилась велика й дружня родина.

Напередодні великого християнського свята в ДНЗ № 2 відбулася драматизація казки «А я писанка вродлива, різнобарвна, жартівлива». Діти ознайомилися з народними традиціями та обрядами українського народу, пов’язаними з Паскою та Вербною неділею. 

Захід пройшов в урочистій атмосфері, діти та їх наставники були одягнені в українські вишиванки. Різнобарвні яєчка та писанки, різні конкурси і змагання, чия історія іде ще в стародавність, веселий дитячий сміх та аплодисменти юним артистам – всього було вдосталь у актовому залі дитсадка.

Емоційно та виразно вихованці середньої групи  розповідали вірші. Особливо дошкільнятам сподобалось грати у народні ігри.

Дітлахи не лише дізналися багато про це весняне свято, але й брали участь у музичних танцювальних композиціях, співали пісні до Великодня, пригощалися пасками.

Підготували та провели розвагу музичний керівник Кряквіна Л.С. та вихователь середньої групи Шпак М.М.

 

                                                                                     Л.Бенько

                                                                                   вихователь-методист

ДНЗ №2, м.Снігурівка

 

Експериментально-дослідницька діяльність як чинник пізнавального розвитку дошкільнят

Формування у дошкільнят природо - екологічної культури та екологічної свідомості – одне з найголовніших завдань сьогодення. Дошкільний заклад – ось де розпочинається виховання в дитині інтересу до навколишнього світу. Для розвитку пізнавальної активності дітей ми часто звертаємось до пошуково- дослідницької діяльності. Пошуково-дослідницька діяльність з дітьми – це особливий і дуже непростий вид діяльності. Саме він дає дітям можливість спілкуватися з однолітками, з дорослими, здійснювати з об’єктами різноманітні перетворення, виявляти їхні істотні зв’язки з явищами природи, з життєдіяльністю людини, вчить аналізувати й самостійно робити висновки. Пошуково-дослідницька діяльність є потужним засобом інтелектуального розвитку дітей та формування у них основ цілісного світогляду. Малята люблять досліджувати і пізнавати довкілля, так вони набираються життєвого досвіду.

Згідно річного плану роботи ДНЗ № 2 в листопаді пройшов семінар  «Дитячі дослідження – шлях до дослідницького навчання», який провела вихователь-методист Бенько Л.В. Метою семінару було особистісне та професійне зростання педагогічних працівників, розкриття потенційних можливостей кожного педагога у командній співпраці; поглиблення педагогічних знань, формування професійної компетентності вихователів з даної теми.  На семінарі були розглянуті питання організації пошуково-дослідницької діяльності в ДНЗ, зокрема актуальність та значимість пошуково-дослідницької діяльності для пізнавального розвитку дошкільників, структура проведення дослідів.  Після семінару в нашому садочку організовано перегляд відкритих занять, з метою формування життєвої компетентності дітей, де малята проводили досліди в різних сферах життєдіяльності.

Здійснюючи пошуково-дослідницьку роботу по ознайомленню дітей з властивостями повітря, вихователь середньої групи Шпак М.М.. провела цікаве заняття «Повітря та його властивості», метою якого було дати дітям початкові знання про повітря. Серію дослідів з повітрям підсумувала валеологічно спрямованою бесідою з дітьми про нерозривні зв’язки між організмом людини і навколишнім середовищем.

Вихователь Ткачук В.В. з дітьми старшої групи провела відкрите-заняття «Чарівні краплинки», ознайомлюючи малюків з властивостями води, яке дало поштовх маленьким дослідникам до самостійних роздумів, міркувань, висловлювань.  

  В результаті дослідницької діяльності у дітей формуються елементарні навички пошукової роботи, посилюється інтерес до живої і неживої природи, активізується самостійна пошукова діяльність.

          Своє завдання вихователі бачать в тому, щоб у спілкуванні з природою гартувати малят, комфортно для них вирішувати різноманітні освітні завдання, плекати високу духовність, моральні почуття, патріотизм. 

Бо на своїй землі й посаджене власноруч деревце – найгарніше, і протоптана своїми ногами стежина – найкраща, і вода в криниці – найсмачніша у світі.

 

 Л.Бенько

вихователь-методист 

ДНЗ №2,м.Снігурівка

 

«Щоб звучала наша мова, рідна мова – калинова»

 

   

9 листопада, вихованці ДНЗ №2 святкували День української писемності та мови, українського слова, яке «як проміння ясне», могутнє, «як хвилі буйні», палке, як блискавиці, ніжне, як мамині руки, здатне робити чудо і хвилювати найтонші струни людського серця.

Рідна мова – це мова, що першою засвоюється дитиною і залишається зрозумілою на все життя. Рідною мовою прийнято називати мову нації, мову предків, яка пов’язує дитину з її народом, з попередніми та наступними поколіннями.

Діти старшої групи з вихователем Ткачук В.В. читали вірші, співали пісні про барвисту українську мову.

Метою заходу було розширення та поглиблення знань дітей про мову, її багатство та мелодійність. Саме через слово поетичне, пісенне виховуються у дитини любов до рідної мови, рідної землі, художнього слова, повага до батьків, рідного краю – Батьківщини.

 

    Л.Бенько

вихователь-методист

ДНЗ № 2, м.Снігурівка

 

«Щасливі ростуть казачата малі, на рідній, барвистій, чарівній землі…»

У  дошкільному навчальному закладі №2  завжди вшановуються українські звичаї і традиції. Напередодні свята Покрови Пресвятої Богородиці, Дня українського козацтва та Дня захисника України було проведено спортивну розвагу «Щасливі ростуть казачата малі, на рідній, барвистій, чарівній землі…»».

Музичний керівник Кряквіна Л.С. і вихователь Шпак М.М. організували справжнє свято спорту для дітей середньої і старших груп. Весела розминка під музику налаштовувала всіх на позитивний настрій та цікаві змагання: «Віджимання від підлоги», «Козаки-вершники», «Погрузи ядра в човен», «Переправ команду на острів», «Хто кого пересилить».  Радісні оплески та слова: “Іще-іще-іще” та “Дякуємо!” лунали в кінці кожного змагання. 

В кінці змагань козачат нагородили «смачними» медалями і пригостили  смачним кулішем

Веселі, щасливі, з масою позитивних емоцій, козаки радо ділилися враженнями один з одним, вихователями, батьками. Хочеться щоб посмішки ніколи не зникали з дитячих вуст, щоб росли дітки здоровими, сильними духом, щоб цінували братство і згоду, бо вони є нащадки козацького роду!

 

Л.Бенько

вихователь-методист

ДНЗ № 2, м.Снігурівка